Онлайн академія Mate academy – від мрії потрапити в IT до першої роботи
Хто такий Зевс?
Як обрати надувний басейн?
Відеоспостереження у школі: як захистити своїх дітей?
Чим привабливий новий Айфон 14?
Розширений пакет за акційною ціною!
Яку перевагу мають онлайн дошки оголошень?
Вітаємо з Днем Вчителя!
Підписано меморандум з Мінцифрою!
Як Ви оцінюєте наш сайт?

Коротка історія школи

Дата: 23 квітня 2018 о 12:45, Оновлено 25 квітня 2018 о 11:12

Коротка історія школи

Дослідження початку створення школи і подальшого розвитку освіти в с. Морозівка Корецького району Рівненської області підтверджені лише розповідями корінних жителів села, поодинокими фотознімками та окремими документами.

Відомо, що на початку ХХ ст. на території села функціонувала школа, яка розташовувалась у звичайних сільських хатах, де навчали читати, писати і рахувати.

У 1926 році на базі звичайного будинку було створено українсько-польську Морозівську школу. Пов'язано це було з тим, що до 40-х років село знаходилось під владою Польщі. В цій школі було дві класні кімнати, де навчали азам науки і польською, і українською мовами два вчителі - Дрездовський і Пшемильський (на жаль жителі села пам'ятають тільки прізвища). За свідченнями колишніх учнів цієї школи відомо, що тут існувала сувора дисципліна, вивчався закон Божий, читати який приходив парафіальний священник.

Під час Другої світової війни школа продовжувала функціонувати, але навчання проводилось несистематично.

Після війни школу добудували, в ній тепер було 4 класні кімнати, навчання проводилось у дві зміни. Керував цією школою Суркін Микола Степанович і була вона семирічною.

У зв'язку з тим, що до Морозівської школи ходили діти із сусіднього села, а це було дві кімнати, місцеві жителі вирішили збудувати і в другому селі свою школу.

Так у 1948 році в с. Голичівка, яке тісно примикає до Морозівки, з'являється початкова школа, зведена силами і пожертвами громадян. Навчання проводиться у дві зміни 1-2, 3-4 класи і працює два вчителі - Рибак Аркадій Іванович, Мащенко Поліна Степанівна.

Таким чином, починаючи з 1948 року на території сільської ради працює дві школи - Голичівська початкова і Морозівська семирічна. Ті діти, які хотіли здобути повну середню освіту повинні були ходити в 8-10 класи в м. Корці (район сучасної Новокорецької школи).

Йшли роки, змінювались учні, зростали і розвивались села, зростала кількість дітей шкільного віку, а тому постало питання про розширення шкіл. Так в 1974 році будується нова десятирічка (середня) школа, яка приймає тепер у своїх стінах учнів із шести сіл: Голичівка, Морозівка, Весняне, Сторожів, Устя, Козак (це 9-10 класи).

Директорами Морозівської школи після Суркіна М.С. були Кондратенко Олександра Кирилівна, Левицький Ярослав Віталійович, Кондратюк Василь Іванович, Ларіонов Віктор Олександрович, Вітрик Ігор Сергійович і  з 2018 року Макарчук Лариса Федорівна.

Коментарі:
Залишати коментарі можуть тільки авторизовані відвідувачі.